Олег Лагнюк

Рух до Єдиної Української Помісної Церкви

Український народ нині в очікуванні Томосу від Вселенського патріарха Варфоломія.
Вірю, що цей Великий День для української спільноти настане дуже швидко. Пролетіло 30 років, як один день, коли рухівці розпочали боротьбу за створення Єдиної Помісної Церкви. Пригадую, як в 1990 році вперше в м. Малині рухівці створили двадцятку і започаткували створення Української Автокефальної Церкви на Малинщині.
Частину свого офісу рухівці віддали під церкву, обладнали та принесли перші ікони. А яке було величне святкування Дня Пасхи на Соборній площі, куди прийшли тисячі малинчан. Згодом рухівці приймали участь у створенні церков Київського Патріархату по всій Житомирщині. Плідна співпраця відбувалась із Владикою Ізяславом: мудрою, виваженою та шляхетною людиною. В 2014 році мав довірливу розмову із Владикою, під час якої він переконливо говорив, що в найближчий час Україна матиме свою Помісну Церкву.
Велика заслуга в цьому Патріарха УПЦ КП Філарета, Митрополита УАПЦ Макарія, архієпископів, єпископів, монахів, священників, які молитвами, своєю витримкою та великою працею разом з українськими патріотами в тяжких умовах виборюють Єдину Українську Церкву.
Цим кроком ми заб’ємо ще один цвях в домовину російської імперії та зробимо великий крок до Європейської Спільноти.
Церква має слугувати своєму народові та державі і це буде запорукою для зміцнення Української Державності.
Хочу висловити свою вдячність Єпископу Житомирському та Овруцькому УПЦ КП Паїсію та Архієпископу Житомирському та Поліському УАПЦ Володимиру за великі зусилля по відродженню Помісної Церкви в Житомирській області.
Разом відродимо Єдину Помісну Церкву в Україні!

 

 

Олег Лагнюк,

голова Житомирської обласної (крайової)

організації Народного Руху України