Олег Лагнюк

Виступ голови Житомирської обласної (крайової) організації Народного Руху України Лагнюка Олега Миколайовича

Дорогі побратими-рухівці! Шановні організатори круглого столу,

 пані та панове!

 

Хочу подякувати працівникам Коростенської районної бібліотеки ім. Сингаївського та Коростенського краєзнавчого музею за організацію круглого столу, присвяченого 30-річчю створення Народного Руху України та передати всім учасникам найкращі побажання від Голови Політичної партії «Народний Рух України», народного депутата Віктора Миколайовича Кривенка.

Впевнений, що такий захід проводиться вперше в Україні, але найбільш приємно те, що він проводиться в м. Коростень. Мені дуже приємно сьогодні зустрітись із своїми побратимами-рухівцями, з якими не бачився багато років.

Вірю в те, що після сьогоднішньої зустрічі всі Ви повернетесь до лав Руху. Коростенські рухівці завжди славились своїм радикалізмом та рішучістю. Мені, як відповідальному секретарю Малинської районної організації НРУ доводилось організовувати та проводити спільні акції, як в Малині так і в Коростені.

Пригадую, як тримали «бій» в м. Малин з п’яними комуністами, яких звезли із сіл району, щоб зірвати зустріч з народними депутатами. Тоді до Малина прибула група рухівців з Коростеня на чолі із Володимиром Ященком та Олександром Муравицьким.

Після того, як разом із політв’язнями  Сергієм Бабичем, Дмитром Мазуром та Василем Овсієнком відшукали в с. Базар Народицького району могили 359 Січових Стрільців УНР в 1990 році рухівці з Малина та Коростеня кожен рік вшановують Героїв, але на превеликий жаль кожен в свій день. В цьому році ми знову разом вшановуємо борців за Незалежність України 18 листопада в с. Базар в єдиній рухівській колоні, яку очолить Голова Руху В. М. Кривенко.

Сьогодні пані Лідія Власенко сказала, що Рух знову активно діє на Житомирщині з 2016 року. А мій побратим Володя Ященко сказав, що Рух буде завжди жити і діяти. І це висока оцінка керівництву крайової організації НРУ.

З ініціативи Голови Руху В. М. Кривенка проводиться вручення пам’ятного знаку «25 років у Русі». Тому закликаю Вас повернутись до нашої партії «Народний Рух України». Ми разом створювали Рух, боролись за його існування. Пригадайте, як в актовій залі Малинської райспоживспілки 11 районних організацій НРУ пдтримали в. М. Чорновола та вирушили на ІІ етап ІХ З’їзду Руху. І серед них були коростенці. Тому дану нагороду ви заслужили. Прикро, що час забирає наших побратимів. Так і вКоростені пішли із життя: перший голова районної організації, вчений анатолійй Мартинюк та краєзнавець Петро Камінський.

Я знав, що коростенські рухівці не перестануть займатись політикою і будуть відстоювати незалежність України. Хочу подякувати підприємцям О. Муравіцькому та В. Лук’яненку за волонтерську діяльність, засновнику газети В. Васильчуку за публікації та вірші на підтримку України.

Від імені Житомирської обласної (крайової) організації Народного Руху України  вручаю колективу Коростенської районної бібліотеки ім. м. Сингаївського Грамоту та партійний прапор Політичної партії «Народний Рух України», а від себе особисто свою книгу «Рух – моя радість і біль».

На завершення бажаю всім присутнім міцного здоров’я,благополуччя вашим родинам, сил і наснаги в боротьбі за краще майбутнє України.