Голова Руху відстоює українські цінності.

Сьогодні на комітеті Голова Руху В. М. Кривенко відстоював українські цінності:
1) Гарнізоний храм Петра і Павла у Львові XVII ст., унікальні фрески, якого на межі знищення. Та і сам храм розвалюється. На реставрацію і підтримку історичної пам’ятки, для початку, яка стала центром духовної підтримки української армії треба лише 7 155 тис.грн.
2) Підтримка театру Заньковецької – без коментарів, легендарний театр, який майже століття розвиває і береже українську культуру. Необхідно подякувати уряду, який відреагував на звернень всіх небайдужих та передбачив у проекті держбюджету 24 млн. на наступний рік. Але необхідно додати 5 млн.грн. на внутрішні роботи та 7,8 млн. на ремонт даху. Кривенко В. М. був там особисто; спілкувався з керівництвом; є рухівці серед колективу; одні з перших рухівських зустрічей там проводив В’ячеслав Максимович.
3) Фінансування на розвиток української пісні – логічний етап після наших боїв за українську мову на радіо та ТБ. Важливо стимулювати і підтримувати наших музикантів та наповнювати ефіри українським контентом. Українська пісня потребує хоча б 15 млн.грн. Ми підтримуємо вже українське кіно, українську книгу ЧАС прийшов підтримати українську пісню.
4) Втрачаємо і надбання України – Петриківський розпис. Який внесено до світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Кривенко В. М. запропонував виділити 5 млн.грн. на програму розвитку цього унікального надбання нашого народу. 


5) 5,5 млн. для інституту Національної пам’яті. Колектив, очолюваний Володимиром В’ятровичем робить надважливу роботу для нашого майбутнього.
Загалом сьогодні розглянули 1200 поправок народних депутатів.
Віктор Кривенко подякував колегам, що не відхили ці пропозиції, як понад тисячу інших. І схвально до них поставилися.
Культурна спадщина має отримати своє місце в бюджеті 2018 року, будемо відстоювати! – зазначив Голова Руху, і попросив у всіх небайдужих турбувати знайомих депутатів з проханням долучитися до підтримки цих поправок.

Говорили також і про Національну спілку хореографів України, і про Академію державного управління.

Питань ще багато, попереду дискусії.

 

Прес-служба ЖОО НРУ