Олег Лагнюк

Реформи по-українськи

На цьому тижні Верховна Рада України розглядає законопроекти щодо реформ в судовій, медичній та пенсійній системах. Ми сьогодні задоволені прийнятим Законом України «Про освіту». Нарешті буде покладено край радянській системі освіти. Хоча, як на мене, то вивчення української (державної) мови має починатися від дитячого садочку. А то наші сусіди з Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Росії здійняли вереск щодо зменшення прав національних меншин. Але вони забули сказати, який стан вивчення української мови в їхніх державах. Нам не слід звертати увагу на цей ґвалт, а продовжувати українізацію України. Цим ми поставимо запобіжник сепаратистським рухам в державі та відродимо любов до української мови та культури.

98% українців не довіряють судам. Тому негайно слід навести лад у судовій реформі. Інакше ми не побачимо результатів у боротьбі з корупцією. І величезна робота НАБУ, Антикорупційної прокуратури буде знищена. До Закону «Про судову реформу» подано 4200 поправок. Основними «поправками» виявились депутати ВО «Батьківщина».

Ми пам’ятаємо, як призначались судді через комітет Сергія Ківалова і кому згодом вони служили. Тому процедуру призначення суддів обов’язково слід забрати від Верховної Ради. Ю. Тимошенко завжди було вигідно: «Чим гірше в Україні тим краще для неї». І начхати різним політиканам на зміни в суспільстві.

Можемо побачити якій критиці піддається реформа в медичній галузі. І звучить ця критика із вуст Ю. Бойка (Опоблок), Ю. Тимошенко (ВО «Батьківщина»), С. Тарути (позафракційні). Слухаєш їх виступи і думаєш про те, що народні депутати не лікуються разом з українцями. І взагалі вони не знають, що робиться в медичних закладах. Українці вже багато років дають хабарі в лікарнях, оплачують пологи та операції, самі шукають дефіцитні ліки.

А в яких умовах проживають пенсіонери? Вони ледь зводять кінці з кінцями. І вимушені далі працювати. А хто через хвороби та інвалідність не може вийти на роботу, як їм жити? І в цей час чиновники жирують в різних державних установах, які фінансуються з наших податків.

Тому слід негайно провести реформи в судовій медичній та пенсійній галузях. Зрозуміло, що вони будуть болісними і неідеальними. Але маємо закрити раз і назавжди корупційні схеми і поступово переходити на європейські стандарти життя для українського народу.

Народний Рух України буде слідкувати, щоб реформи, які провадяться в Україні працювали для українського народу.

 

Голова Житомирської обласної (крайової)

організації Народного Руху України                                                                  Олег Лагнюк