Рух виступає за медичні реформи.

12 липня в м. Києві відбулось засідання Політичної Ради Народного Руху України. В порядок денний включено питання про  «Реформу медичної галузі України.

В роботі Політради НРУ взяв участь і виступив заступник Міністра охорони здоров’я України П. А. Ковтонюк. Із вступним словом виступив Голова Руху В. М. Кривенко. Зокрема Віктор Миколайович сказав, що Рух виступає за проведення реформи в медичній галузі. Але мають бути захищені інтереси громадян на охорону здоров’я. В першу чергу маємо піклуватися про ветеранів, людей з обмеженими можливостями та дітей.

Павло Ковтонюк сказав, що 100% буде реформовано систему фінансування в медицині. Але це не буде стосуватись первинної допомоги, паліативної допомоги та екстреної допомоги. Некритичні випадки в стаціонарі будуть фінансуватись спільно державою та пацієнтом. Субвенції заберуть в місцевого бюджетуі направлять напряму в лікарню. Розпоряджатись фінансами буде Агенція, яка буде направляти кошти сімейним лікарям. На першому етапі до Агенції рахунки буде направляти райлікарня. Сімейний лікар буде обслуговувати від 2000 (рекомендовано) пацієнтів. Аптечні ліки будуть відпускатись за рецептами лікаря та доплатою пацієнта.

Сьогодні медицина фінансується в межах 55 млрд. грн., а потрібно 120 млрд. грн. заробітна плата лікаря буде залежати від якісного обслуговування. Пацієнт буде в змозі самостійно обирати сімейного лікаря.

Членів Політради НРУ цікавило вирішення питань стосовно госпітальних округів та лікування незахищених верств населення.

Голова ЖОО НРУ О. Лагнюк поцікавився у заступника міністра, чи зможуть сімейні лікарі на селі обслуговувати меншу кількість пацієнтів. Тому, що в селах проживає мало людей і в основному – це люди похилого віку. І чи будуть відповідні доплати тим сімейним лікарям, що працюють в сільській місцевості.

Народний Рух України виступає за реформи в медичній галузі. Для рухівців незрозуміло, хто постворював посади головних лікарів (районного, міського), швидкої допомоги, а відповідно і бухгалтерій тощо. Натомість витрачаються кошти на відкриття адміністративних посад, а не покращення обслуговування пацієнтів. Нам необхідно знищити корупцію в медицині та дати належне фінансування зарплат лікарів.

 

Прес-служба ЖОО НРУ