В.Кривенко про важливість мови та збереження культури

Народний депутат України, заступник голови Народного Руху України, В.Кривенко провів брифінг у парламенті, на якому привітав українців із Всесвітнім днем вишиванки.

Народний депутат зазначив, що «культура та українська мова – як ще один щит захисту від країни-агресора, а вишиванка – споконвічний оберіг кожного українця».

«Для Народного Руху тема культури завжди є пріоритетною. Разом з Павлом Кишкарем ми були співавторами законопроекту про українську мову на радіо: скільки б палиць у колеса нам не ставили і скільки б не намагались підсунути інший варіант, який заганяв би українську пісню «в ніч», – ми відстояли наш проект закону, і тепер українці слухають українське!

Наступний етап – прийняття ініційованого нами законопроект про заборону ввезення друкованої продукції з країни агресора, оскільки треба нарешті припинити фінансування робочих місць країни-агресора і давати роботу українським видавництвам та друкарням!

Також у державному бюджеті цьогоріч виділено 17 млн грн на фінансування української книги. Поправку у бюджетну ніч я вніс, хоча це і було консенсусне рішення. Також вдалося виділити уперше в нашій історії 5  млн грн на фінансування українського «Пласту». Почалось би подібне фінансування з перших днів Незалежності, – не було б у нас війни і не було би окупації Криму та Донбасу! Закликав патріотів ставати виховниками у Пласті. Це Надважливо!!!», – заявив В.Кривенко під час брифінгу.

Рухівський парламентар стверджує, що боротись за українську мову і культуру необхідно у всіх напрямках, тому рухівці разом з колегами і громадськими організаціями провели невеликий пікет під стінами Кабінету Міністрів, щоб не допустити внесення змін до законодавства, яке б  дозволяло чиновникам дозволялось не спілкуватись українською мовою і навіть не знати її!

Прес-служба НРУ