Україні – незмінний час

Пропонуємо терміново розглянути у Верховній  Раді проект постанови «Про зміну порядку обчислення часу» і ухвалити рішення про скасування сезонних часових змін.

Про економічну недоцільність і шкідливість для здоров’я переведень годинників сказано й написано вже багато. Вважаємо за необхідне оприлюднити власну позицію з цього питання.

Перше. Запевнення в економії електроенергії, яка начебто досягається шляхом маніпулятивного збільшення світлового дня, повністю втрачають сенс хоча б з огляду на той факт, що, штучно продовжуючи світловий день, ми тим самим продовжуємо і спекотний день, отже для підтримання комфортної температури у приміщеннях мають довше працювати кондиціонери, котрі споживають значно більше електроенергії, ніж освітлювальні прилади. Останні, до речі, вдосконалюються і стають усе більш енергоощадливими. При бажанні можна навести інші приклади.

Друге. Посилання на нібито важливість збереження часових змін у контексті євроінтеграції України через поширеність цієї практики  в країнах Європи також є вельми сумнівними. По-перше, в Європі чітко намітилась тенденція до припинення цієї практики, по-друге,  саме відмова від запровадження літнього часу дозволить принаймні у літній період максимально наблизити київський час до європейського, а з деякими державами навіть синхронізувати. Інакше різниця в часі між Україною та Європою зберігатиметься цілий рік.

Третє. Поширена теза про неактуальність самої постановки питання про часову реформу через наявність в Україні більш нагальних проблем є, на нашу думку, підміною понять. Насправді якраз навпаки. Нав’язана суспільству актуалізація двічі на рік теми переведення годинників об’єктивно відволікає увагу від значно гостріших соціальних питань. Адже щонайменше по 2 тижні навесні та восени люди змушені спочатку згадувати про неминучий перехід на годину вперед або назад, готуватися до нього, а потім витрачати дорогоцінні сили на адаптацію до нових часових умов. Це, в свою чергу, знижує працездатність, а відтак продуктивність праці і навчання. Натомість встановлення незмінного часу справді дасть змогу українцям забути про існування цього явища і зберегти стабільний, без зайвих фізичних і психологічних стресів, режим праці і відпочинку у продовж всього року.

Таким чином, з урахуванням численних пропозицій, висловлених як через електронні петиціі, так і в інших формах звернень громадян, а також висновків багатьох фахівців у галузі економіки та медицини про недоцільність і шкідливість часових змін, вважаємо, що це питання має бути розглянуте у Верховній Раді і повинні бути ухвалені відповідні нововведення до порядку обчислення часу. Жодних підстав для зволікань ми не бачимо. Нам не потрібне протиприродне, абсолютно надумане зміщення світлового дня, на які б переваги при цьому не посилалися. На наше глибоке переконання 2017 рік має стати останнім в історії України роком часових маніпуляцій.

 

 

Мазарчук М. В

За підтримки Житомирської

Територіальної Первинної Організації УТОС