Івашко Наталія: Про ситуацію з паями в с. Нова Чортория

З виступу на Конференції Житомирської обласної (крайової) організації Народного Руху України Івашко Н. М. від 30 квітня 2017 року

     Доброго дня шановні присутні! Я, Івашко Н. М., проста сільська жінка, жителька села Нова Чортория, Любарського району Житомирської області. Приїхала на цю Конференцію, щоб об’єднати наші з вами спільні зусилля у боротьбі з місцевими панами-чиновниками, які перебігають, як ті щури міняючи одну партію на другу. Бувший регіоналівець, нині директор Ново-Чорторийського ДАТ, Вержанівський Володимир Миколайович, на сьогоднішній день вже знаходиться в провладній політичній партії.

     15 років тому, коли він обирався керівником, господарство у Новій Чорториї процвітало. Оброблялися землі, були повні ферми худоби: свиней, овець,курей. Була робота і місцевим  і з навколишніх сіл людям. Вержанівський В. М. обіцяв збудувати кінний іподром, страусину ферму. Люди повірили і вибрали його. Але вже через три роки почали знищуватися всі ферми, свинарники, автомобільний парк, тракторний парк, а замість іподрому стоять руїни конюшень, а страусами, які несуть золоті яйця так і не пахло. Коли місія грабіжництва закінчилась, почалося розпаювання землі. Замість того, щоб розпаювати 1650 гектарів орної землі людям він просить у Мінагрополітики, щоб залишити 500 гектарів землі. Жодного клопотання колективу про це не було. На даний час земля неоформлена і здається в оренду. Жодної копійки земельного податку ні разу не сплачено. Коли складалися списки  пайщиків жодної допомоги від нього, у справедливому розподілі, не було. Він відійшов від села, від людей.

     На даний час він вже лякає колектив,  що земля буде продана і технікум закриється. А також хочу зауважити, що більше ста людей, які пропрацювали  від 20 до 40 років і більше, паїв не отримали. І коли буде продаж землі, то люди втратять останній шанс отримати свій пай. Оскільки Вержаківський В. М. не виконав обіцянок, які давав виборцям, а замість того розвалив господарство, колектив та жителі села клопочуть перед Міністерством освіти (земля належить Ново-Чорторийському ДАТ) розглянути доцільність перебування на даній посаді Вержанівського В. М,

     Хочу подякувати народному депутату, заступнику голови НРУ Віктору Кривенку та голові Любарської РО НРУ Віктору Мельнику за активну допомогу у цьому питанні.

Дякую за увагу!

Р.S.

Сьогодні жителі села Нова Чортория при активній допомозі голови Любарської районної організації Народного Руху України Мельника Віктора Ананійовича домоглися від директора Ново-Чорторийського ДАТ, Вержаківського В. М., згоди на розпаювання землі. Три роки селяни не могли добитися правди в судах. Справа зрушилася з мертвої точки тільки після того, як вони звернулися по допомогу до рухівців.