Народний Рух України на чолі з лідером В.Куйбідою відвідав землі Тараса Шевченка

17198770Для нас, українців, Шевченко – символ нації, що силою свого праведного слова пробуджує її духовно та скеровує на державотворення. Тарасова пророча місія оповита ореолом вічності живого слова, що промовляє до нащадків голосом свого народу, спонукає усвідомити себе й відродитись духовно. Пануючи над душами свого народу, революційно-бунтарський дух Шевченка особливо воскресає в його роковини.

17203817Сьогодні, 9 березня, велика рухівська делегація на чолі з головою Народного Руху України Василем Куйбідою відвідала Канів. Там рухівці відсвяткували День народження Великого Кобзаря.

На свято прибули також народний депутат, заступник голови НРУ В.Кривенко, керівник апарату ЦП НРУ В.Косарчук, голова Черкаського РУХу Валентина Коваленко, апарат ЦП НРУ, Молодіжне крило НРУ та інші.

На заході особливо цікавим був «Рушник національної єдності», який виткали майстри з усіх куточків України, українська діаспора Канади та Польщі.

Потім рухівці відвідали Тарасову хату, наддніпрянські схили, які так мальовничо описував у своїх віршах Кобзар.

Особливо цікавою вирізнялася полум’яна промова лідера Народного Руху В.Куйбіди, який порівняв тодішні часи з сьогоденням і відзначив пророчі слова Тараса, що все більшої актуальності набувають сьогодні.17204485

«Лише осмисливши історичний і сучасний смисл його пророцтв і заповітів ми спроможні впевнено будувати українську державу», – заявив голова НРУ В.Куйбіда.

Василь Степанович зазначає, що й сьогодні є актуальним те, що не можна залишати поза увагою ставлення Т. Шевченка до Росії. Жоден його твір не містить позитивної згадки про державу-окупанта, що брутально топтала нашу національну свободу.

Т. Шевченко бачив, що офіційна імперська ідеологія ґрунтується на брехні, тому своїми творами закликав українців ніколи не вірити підлим і віроломним сусідам.

В.Куйбіда згадав і державотворчі ідеї Шевченка у його поезії: «Словами «у своїй хаті своя правда і сила, і воля» поет проголосив: Україна — незалежна держава, зі своєю Конституцією і законами, демократично сформованою владою, збройними силами, що стоять на сторожі мирної, творчої праці нашого народу. Своє коротке життя він присвятив визволенню України з-під московської окупації і створення на її теренах незалежної демократичної держави, в якій наш народ самостійно влаштовує своє громадське, політичне, економічне, культурне життя».

Завершуючи виступ очільник РУХу звернув увагу на те, що в нашій історії ще не було людини, яка б зробила  такий великий вплив на українців «Він не був політиком, та на його ідеях зросло  чимало громадських організацій і партій. Він не був полководцем, але за його словом змобілізувалися  сотні полків, воно підняло до збройної боротьби мільйони українців. Він не був дипломатом, проте широта його поглядів, його світоглядні ідеї загальнолюдських братерства та любові, що базувались на християнських цінностях, здобули для України та українців належне визнання та пошану серед світової спільноти».

Перед мешканцями і гостями, які прийшли до пам’ятника Т.Шевченку, виступили також В.Кривенко, В.Коваленко та інші рухівці.

Так, В.Кривенко зазначив: «203 роки з Дня народження Тараса Шевченка, людини, яка до останнього подиху вірила у вільну Україну. Тепер його віра і сила живе в кожному справжньому українцю. Події останніх років лише підтверджують це. Українці завжди будуть боротись за свою волю і захищати свої кордони! За нами майбутнє країни і тільки разом ми можемо виконати Заповіт Кобзаря, відстояти свою територію і свою гідність».

17191356

Окрім святкувань на Канівщині голова Народного Руху В.Куйбіда зі своїм заступником В.Кривенком поклали квіти на могилу Олекси Гірника. 17201035

 

Цікавим для рухівського активу було куштування козацької каші з тушкованим буряком на горі Козацький шпиль в селі Бучак, що на Канівщині.

Прес-служба НРУ