Чого очікує Апеляційний суд?

27 лютого  непомітно для малинської громади відбулося чергове, вже яке за відліком неможливо порахувати, засідання Апеляційного суду Житомирської області за апеляцією Савченко М.І. та Литвиненко В.М. у кримінальній справі за ч.2 ст.190 КК України. До суду в місті Житомир прийшли небайдужі громадяни, учасники АТО, представники політичних партій та громадських організацій, журналісти, але   до залу суду потрапити не змогли. Судді апеляційного суду Городиський С.С., Котік В.П, та Кіянова С.В. оголосили засідання закритим і виставили для охорони  поліціянтів. І тут виникає закономірне запитання, яку таку державну таємницю розглядали судді, чи можливо  щось інше?

  За збігом часу варто нагадати, що прес-служба УСБУ в Житомирській області повідомила:  25 вересня 2015 року  співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою і міліцією затримали на хабарі керівника районної державної адміністрації Литвиненко В.М. та голову районної ради Савченко М.І.. Чиновники вимагали гроші від підприємців за сприяння у отриманні в оренду земельних ділянок для ведення фермерського господарства. Обох посадосців затримали одразу після отримання  від місцевого фермера 40 тисяч гривень.  Було відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодекса України, що передбачає від 5 до 10 років позбавлення  волі з конфіскацією майна та позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

  Малинський районний суд виніс рішення по малинським хабарникам” за ч.2 ст.190  Кримінального кодекса України (шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб) засудивши до 2 років і 6 місяців позбавлення волі.

 Виникає питання: “Чому Малинський районний суд перекваліфікував статтю за хабарництво в шахрайство?”. Можливо для того, щоб Апеляційний суд затягнув касацію і хабарники потрапили під амністію. 

Закликаємо всіх патріотів прийти 5 квітня 2017 року під будівлю Апеляційного суду з метою домогтися винесення справедливого вироку для хабарників.