Комітет виборців України провів “круглий стіл”.

16 лютого в приміщенні обласного тижневика «Субота» Комітет виборців України провів “круглий стіл” за участю політичних партій та громадських організацій Житомирщини. Учасники “круглого столу” обговорювали внесення  змін до законів України щодо цільового використання державного фінансування статутної діяльності політичних партій.

На засіданні “круглого столу” виступив голова Житомирської обласної (крайової) організації Народного Руху України Олег Лагнюк.

  • Сьогодні ми обговорюємо доцільність надання оренди приміщень політичним партіям місцевою владою за пільговою ціною. І мабуть в цьому є логіка. На даний час політичні партії знаходяться в гіршому стані порівняно з громадськими організаціями. Це при тому, що партії налічують в своїх лавах тисячі членів, а громадські організації функціонують за наявності трьох членів. Нині в Україні діє дві ідеологічні партії, одна з них це Народний Рух України, а решта – бізнес-проекти олігархічних кланів. Під кожні вибори виникає новий політичний проект, учасниками якого є одні і ті самі персони. Люди голосують за нову політичну силу, а в результаті мають Тимошенко, Яценюка, Пашинського. А після виборів вони ще й з державного бюджету отримують кошти. І це в той час, коли держава ледь зводить кінці з кінцями. Хоча в Статуті кожної партії записано, що вони проводять свою діяльність за рахунок членських внесків. Мені як політтехнологу, зрозуміла побудова політичних партій в областях, районах та селах. І сьогодні всі парламентські партії робили свої “перемоги” через телебачення, біг-борди та виплату грошових коштів від агітатора до члена дільничої комісії. Важко уявити, яка це сума грошей. І правоохоронні органи не додумались запитати в Ляшка, Садового та інших, де вони їх взяли. А все через те, що керівники МВС, прокуратури підібрані за квотою партій, які перемогли. Тому такі недолугі реформи проводять чиновники в державі. З метою припинення політичної корупції в державі, потрібно створити нові та розбудувати ідеологічні партії за державної підтримки. При цьому держава повинна суворо контролювати фінансування партій. Має бути прийнятий Закон «Про вибори» за відкритими партійними списками, де буде заборонено політичну рекламу на телебаченні, радіо, біг-бордах і т. д. Всі партії мають бути в рівних умовах.

 

Прес-служба ЖОО НРУ