Вибори за схемою Порошенка – Путіна.

Ліквідація Гіві та інших російських “радикалів” покликана звільнити місце для їхніх наступників – “білих і пухнастих”. Сьогодні вони ще проходять “стажування” в московському університеті дружби народів або навчаються школі КГБ ім. Андропова. А завтра ці нові обличчя представлять українцям в якості договороспроможних і не заплямованих кров’ю партнерів у переговорах з реалізації мирного плану Порошенка. І вони візьмуть участь у виборах в ОРДЛО за схемою Путіна-Порошенка.

Заява посла Німеччини це нагадування Порошенку про його власні зобов’язання. Якщо в Україні АТО, а не війна, якщо ОРДЛО не є окупованими територіями, якщо в Донецькій і Луганській області не введений воєнний стан, світ неминуче вимагатиме встановлення легітимного управління на даній території європейського континенту.

“Тверда” позиція Порошенка щодо виборів в ОРДЛО за умови виводу російських військ міцно закладає в мізки населення наступне: з російськими військами вибори неможливі, а от одразу після їх виведення “конєчно” можна і вибори провести. Тим самим відсікаються всі думки про те, що вибори можливі ТІЛЬКИ після тривалого періоду пацифікації (умиротворення і успокоєння) і денацифікації території та населення східного Донбасу.

Отже, президента влаштовують вибори, в яких братиме участь населення, котре три останніх роки зомбувалося російською пропагандою, брало участь у антиукраїнських референдумах, бойових діях, знущаннях над нашими військовополоненими. У виборчих комісіях сидітимуть вчителі, які десятиліттями фальшували вибори на користь Януковича і Ко. Три роки вони вчили дітей ненавидіти Україну з її “фашиздами” і прославляли Путіна і Росію в стилі “ми адін народ с аднім язиком”. А хто стане кандидатами в депутати та міські/сільські голови годі й уявити.

Але Порошенко не лише президент, він ще й сам собі політтехнолог. Він “знає”, що в ОРДЛО тихо ненавидять Україну саме його потенційні виборці. Тому і говорить про вибори так ніби цей факт вже став доконаним.

 

Андрій Ніцой, директор Центру стратегічних досліджень, кандидат історичних наук, один із засновників Народного Руху України